NK Osijek je u žalosti zbog smrti bivšeg predsjednika Antuna Novalića, koji je preminuo u 58. godini nakon bitke s rakom. Novalić je bio kontroverzna figura u hrvatskom nogometu, koji je za života bio predsjednik NK Osijeka i stvorio moćan koncern tvrtki. Utakmica Prve HNL između Slaven Belupa i Osijeka započela je minutom šutnje, nakon što je na stadion stigla vijest o Novalićevom preminulom. Novalić je bio optužen za protuzakonito prisvajanje 57 milijuna kuna od transfera nogometaša, ali je oslobođen optužbi 2007. godine. U srpnju 2007. godine, sudac Zvonko Vekić je oprostio Novalića od svih optužbi, navevši kako je on postao predsjednik NK Osijeka 1995. godine, kada je klub bio u financijskoj krizi. Tijekom idućih nekoliko godina, Novalić je uspješno osiguravao sredstva za rad kluba i to kreditima i pozajmicama preko tvrtki u kojima su on ili članovi njegove uže obitelji bili jedini osnivači. Novalić je također bio vlasnik Gradske banke, u kojoj je bio većinski vlasnik. Njegova smrt je šokirala hrvatski nogometni svijet, koji ga je poznavao kao kontroverznu, ali i uspješnu osobu. NK Osijek će sigurno održati minutu šutnje u njegovu čast na sljedećoj utakmici. Novalićevom smrću, hrvatski nogomet gubi još jednu važnu osobu, koja je ostavila trajni trag u povijesti NK Osijeka.