NK Osijek iza sebe ima vrlo turbulentno razdoblje, slavonski klub gotovo do samog kraja sezone strepio je za ostanak u HNL-u. Alexandra Vegh, nova predsjednica kluba, povukla je nekoliko važnih poteza nakon odlaska predsjednika Ferenca Sakalja. Smijenjeni su direktorica Valentina Koprivnjak i sportski direktor Alen Petrović. Paralelno s time krenule su i brojne priče o mogućoj promjeni vlasničke strukture. Turski poduzetnik Yuksel Yildrim, koji već u vlasništvu ima tri nogometna kluba, odbio je kupnju NK Osijeka. Yildrim je rekao da nije zainteresiran za kupnju kluba. Postoji i druga opcija, a to je Gabor Vegh, otac aktualne predsjednice Osijeka. Vegh ima bogato iskustvo rada u nogometu i deset je godina bio vlasnik mađarskog ZTE-a. Klub je prodao argentinskim ulagačima, potom se okrenuo novom projektu - uspješno je stabilizirao slovensku Naftu iz Lendave. Na sve to reagirali su iz Osijeka te su objavili priopćenje za javnost. NK Osijek odlučno odbacuje sve netočne i neprovjerene navode o mogućoj prodaji Kluba. Klub nije vodio, niti vodi razgovore o prodaji, niti je bio u kontaktu s osobama ili subjektima koji se spominju u tim napisima. Naš puni fokus usmjeren je isključivo na budućnost NK Osijek — završetak petogodišnje strategije razvoja Kluba, jačanje sportske i organizacijske strukture te pripremu svih ključnih projekata koji slijede. And također treba spomenuti da je Viktor Orban izgubio parlamentarne izbore poslije 16 godina vlasti, što je dodatno doprinijelo neizvjesnosti oko budućnosti kluba. But sada je važno da se klub usredotoči na svoje ciljeve i da se pripremi za novo izazove. So što slijedi za NK Osijek, tek ćemo vidjeti.
Transfer
NK Osijek u velikoj neizvjesnosti: vlasnik odbio kupnju
NK Osijek suočen s velikom neizvjesnošću oko svoje budućnosti. Vlasnik triju nogometnih klubova odbio je kupnju Osijeka. Što slijedi za slavonski klub?
NK Osijek Hub